Marta Frej:
niepokorne memy

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter

Jej prace wzbudzają bardzo duże zainteresowanie i wywołują wiele pozytywnych komentarzy. Marta Frej, malarka, graficzka, absolwentka ASP. Od niedawna twórczyni zabawnych, kontrowersyjnych memów w internecie, które biją rekordy popularności. Polubiliśmy jej prace za piekielnie inteligentne poczucie humoru, szczerość i pikanterię w komentowaniu otoczenia.

Marta Frej publikuje memy na swoim fanpage’u. W szybkim czasie stała się jedną z najpopularniejszych internetowych komentatorek polskiej rzeczywistości. W tej chwili facebookowy profil z pracami artystki zrzesza ponad kilkadziesiąt tysięcy fanów. Malarka twierdzi, że memy to rodzaj jej pamiętnika, zapiski z jej życia. Poprzez memy pragnie choć odrobinę zmieniać świat, rozbawiać otoczenie, skłonić do refleksji.

Artystka zaczęła tworzyć memy niecały rok temu i jak twierdzi w rozmowach z mediami całkowicie przez przypadek. Jej przygoda z memami zaczęła się w momencie kiedy oswajała swój nowy tablet. Zaczęła po prostu rysować i opatrywać grafiki komentarzami. Tak właśnie powstały zabawne, cieszące się ogromną sympatią memy.

Kliknij na zdjęcie i obejrzyj galerię z wybranymi memami Marty Frej

Marta Frej nie spodziewała się takiego zainteresowania i rozgłosu. Nie wierzyła, że rysowanie memów stanie się jej systematycznym zajęciem i nie wiązała z nimi swojej przyszłości. Przyjemność, jaką sprawiała jej praca nad grafikami, przeobraziła się w pracę artystyczną. Malarka tworząc memy, zaczyna od tworzenia treści, dopiero potem dopasowuje do niej obraz. Twierdzi, że treść jest dla niej najważniejsza.

Marta Frej – lekko i zabawnie o ludzkich słabościach

Poprzez memy Marta Frej przemyca problemy społeczne, zachowania, a tym samym motywuje ludzi do myślenia nad otaczającą nas dzisiejszą rzeczywistością. Poprzez taką lekką formę rozrywki, przeplata trochę poważniejsze treści, zachęca do analizowania problemów feministycznych i politycznych. Umiejętnie wykorzystuje żart do poruszania trudnych tematów. Ilości fanów i wielbicieli dowodzi, że wychodzi jej to naprawdę dobrze.

Artystka tworzy memy i komentuje w nich rzeczywistość tylko wtedy kiedy ją coś poruszy, wstrząśnie, lub mocno na nią wpłynie. Memy Marty Frej są bardzo charakterystyczne. Nawiązują do fotografii filmowych z lat 50.,są kolorowe, cukierkowe, nawet kiczowate.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, odwiedź nasz fanpage i zostań fanem magazynu 5 ALEJA.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter