Le jardin mystique
kolekcja Weave jesień 2017

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter

Inspirujące życie artystki Camille Claudel, to kanwa na której WEAVE snuje swoją opowieść. Malarskie kadry w pracowni rzeźbiarskiej, autorstwa Zuzy Krajewskiej, pełne statycznej powagi i zmysłowej namiętności oddają ducha epoki w której żyła rzeźbiarka. Zobaczcie najnowszą, olśniewającą kolekcję na jesień polskiej marki!

Romantyczna kolekcja Weave jesień 2017

Po raz kolejny kolektyw WEAVE porusza w swojej nowej kolekcji tematy związane ze sztuką i tym samym przypomina o kontekście w jakim jest osadzona moda, a raczej powinna. Le Jardin mystique to zbiór obiektów sztuki użytkowej, namacalnych dowodów na to, że można osiągnąć artyzm w pozornie zwykłym hafcie czy konstrukcji ubrań. Te odniesienie do sztuki widoczne są także w samej sesji. Umiejscowienie jej w pracowni rzeźbiarskiej to symboliczne nawiązanie do muzy kolekcji, Camille Claudel, francuskiej rzeźbiarki z przełomu XIX i XX wieku. Młoda artystka, związana uczuciowo z Augustem Rodin to muza zmysłowa, niemalże demoniczna.

Po raz kolejny pracowaliśmy przy sesji z Zuzą Krajewską. Jej wizja świata, ale też pewne malarskie podejście do robienia zdjęć i komponowania kadrów idealnie współgra z tym, co i jak chcieliśmy pokazać przy okazji premiery kolekcji Le Jardin mystique Magdalena Zdrojewska – Libucha, dyrektor artystyczna marki.

Jesienna kolekcja operuje kolorami i fakturami. Stare złoto, róż indyjski i amarant, niebieskawe szarości, grafit i połyskliwa czerń to kolory przewodnie, idealnie przywodzące na myśl obraz ogrodu u schyłku jego przejścia w zimowy letarg. Wielowymiarowości sylwetkom dodają tkaniny, czyli aksamity, welur jedwabny i żakardy we kwiatowe wzory. Kilka modeli w kolekcji zostało ozdobione haftem, przedstawiającym złotą ćmę. Przeskalowany wzór ozdabia karczki płaszczy lub występuje jako drobny emblemat na złocistym bomberze. W kolekcji pojawiają się także znane już z poprzednich kolekcji fasony spodni palazzo, cygaretki z wysokim stanem, bombery, falbaniaste sukienki i spódnice, topy, marynarki z mocno zaznaczonymi ramionami i po raz pierwszy dziane swetry.


WEAVE sezon jesień-zima 2017/2018
Zdjęcia: Zuza Krajewska / LAF Artist Management
Stylizacje: Karolina Gruszecka
Modelka: Valeriya Karaman / L-Models Management
Makijaż i włosy: Aneta Kostrzewa
Produkcja: Jagoda Komenda
Asystent fotografa: Aleksander Balcerek
Retusz: Przemysław Piętak

Wejdź na nasz profil FB zostań fanem magazynu 5 ALEJA

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter