Kosmetyki naturalne do twarzy
renesans dla receptur naszych babć?

  • Jesteś tutaj
  • Strona Główna
  • Uroda
  • Kosmetyki naturalne do twarzy renesans dla receptur naszych babć?
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter

Coraz bardziej doceniamy składy kosmetyków, które pozbawione są dodatków chemicznych, a oparte są zamiast tego wyłącznie na produktach pochodzących z natury. Ze względu na ten zauważalny trend wśród konsumentów, pielęgnacja naturalna przestała być domeną sklepów zielarskich i ekologicznych, a stała się ogólnodostępna. Preparaty tego typu znajdziemy już w drogeriach, perfumeriach, aptekach, a nawet dyskontach. Jeśli interesujesz się takim rodzajem pielęgnacji i zastanawiasz się jakie kosmetyki naturalne do skóry twarzy są najskuteczniejsze, ten artykuł powstał właśnie dla ciebie.

Najpopularniejsze składniki aktywne

Kosmetyki naturalne do twarzy zdobyły swoją popularność ze względu na to, że ich składy zawierają w znakomitej większości produkty oferowane nam przez matkę naturę. Mogą być to między innymi:

  • Wyciągi roślinne, np. z mango, aloesu czy lawendy
  • Oleje roślinne, m.in. słonecznikowy, kokosowy, awokado, jojoba
  • Wody termalne lub roślinne,  np. z czystka czy różana
  • Produkty pochodzenia zwierzęcego, np. śluz ze ślimaka, miód czy kozie mleko

Babcie miały rację!

Preparaty tego typu są więc swego rodzaju powrotem do dawnych tradycji naszych babć i prababć, których pielęgnacja składała się głównie z tych produktów, jakie samodzielnie można było wyhodować lub znaleźć podczas przechadzki do lasu. Z biegiem lat przemysł kosmetyczny poszedł do przodu i stworzono kosmetyki w całości lub jakiejś części składające się z substancji chemicznych, które wyparły tradycyjną pielęgnację. Teraz sytuacja znów się odmieniła i  obecnie zarówno jeden, jak i drugi typ kosmetyków do twarzy (https://eapteka.pl/dermokosmetyki/kosmetyki-naturalne/twarz-1) jest równie chętnie wykorzystywany w praktyce profesjonalnej i do użytku domowego.

Jak dobrze pielęgnować twarz przy pomocy naturalnych środków?

Podstawowa pielęgnacja twarzy zakłada dwa podstawowe działania, które uzupełniane mogą być o czynności dodatkowe. Pierwsze z nich to oczyszczanie twarzy rano i wieczorem, które pomaga pozbyć się makijażu, sebum, toksyn i wszelkich innych zanieczyszczeń osadzających się na cerze w dzień i w nocy. Jedną z możliwości są naturalne żele do mycia twarzy, które mogą występować w różnych formach. Ostatnio dużą popularność zyskują produkty z zawartością węgla, który ma działanie antybakteryjne i łagodzące, dzięki czemu radzi sobie z walką z niedoskonałościami. Innym rozwiązaniem są produkty trzy w jednym, które dzięki swojej uniwersalności zastępują żel, maseczkę i peeling.

Słuchaj potrzeb swojej cery!

Kosmetyki naturalne dzielą się m.in. ze względu na typ skóry, do której są przystosowane – więcej o dermokosmetykach na eapteka.pl. Trzeba więc najpierw poznać potrzeby organizmu, by móc dobrać produkty odpowiednie dla siebie. Na sklepowych półkach znajdziesz m.in:

1.

Kosmetyki naturalne do suchej cery: ich głównym zadaniem jest nawilżanie skóry, ale także zapewnienie jej miękkości i gładkości. Ich skład zawiera zwykle produkty mające silne działanie nawilżające, takie jak: miód, wyciąg z zielonej oliwki czy kozie mleko. Równie popularne są naturalne kremy do twarzy z zawartością olejków, które oprócz nawilżania skóry zapewniają jej także odżywienie, regenerację i uelastycznienie.

2.

Kosmetyki naturalne do wrażliwej cery: zawierają składniki, które łagodzą wszelkie podrażnienia powstałe na skutek czynników zewnętrznych lub uszkodzeń mechanicznych. Najczęściej spotykane są żele i kremy z dodatkiem aloesu, gdyż składnik ten ma silne właściwości regenerujące i kojące. Jeśli chodzi jednak o skórę nadwrażliwą to dobór kosmetyków powinien być bardzo ostrożny, gdyż produkty naturalne mają tendencję do wywoływania alergii i niedoskonałości.

3.

Kosmetyki naturalne do cery z niedoskonałościami: ich zadaniem jest regulacja wydzielanego sebum i likwidowanie niedoskonałości. Najczęściej zawierają składniki takie jak węgiel, wyciąg z drzewa herbacianego czy wyciąg z grejpfruta, gdyż mają one właściwości detoksykujące i antybakteryjne.

Wejdź na nasz profil FB zostań fanem magazynu 5 ALEJA

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter