Jak nakładać samoopalacz? specjalny poradnik!

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter

Ciepły sezon w pełni! Chcemy by nasze ciało wyglądało świeżo i apetycznie, dlatego w tej sytuacji najlepszym pomocnikiem będą kremy samoopalające. Zdradzamy, jak nakładać samoopalacz, aby osiągnąć upragniony efekt muśniętego słońcem ciała. Z doświadczenia wiemy, że stosowanie kremów samoopalających nie jest takie łatwe.

opalanie pielęgnacja ciała smarowanie ciała samoopalaczem

Jak nakładać samooplacz? Jak używać samoopalacza? poradnik w kilku krokach

Kilka wskazówek zanim zaczniesz korzystać z dobrodziejstw kremów samoopalających. Staraj się dobrać samoopalacz do twego typu karnacji, aby uzyskać naturalny efekt opalenizny. Na bardzo jasną karnację, stosuj kremy o stopniowym opalaniu, dzięki temu unikniesz sztucznego wyglądu. Jeśli masz ciemną karnację, wybieraj kremy samoopalające przeznaczone tylko do tego typu cery.

1.

Zanim nałożysz samoopalcz na skórę, najpierw usuń martwy naskórek z ciała, najlepiej stosując delikatny peeling. Etap ten jest bardzo ważny, unikniesz w ten sposób nieestetycznych smug i zacieków.

2.

Dobra rada – nie gól nóg tuż przed samym zastosowaniem samoopalacza. Podrażniona  skóra po goleniu źle przyjmie krem samoopalający.  

3.

Po wykonanym peelingu, delikatnie nawilż ciało balsamem nawilżającym.

4.

Jak nakładać samooplacz? Rozprowadź niewielką ilość samoopalacza na dłoniach, po czym jednostajnymi, kolistymi ruchami dokładnie rozprowadzaj krem na skórze. Aplikację samoopalacza zacznij od nóg i stopniowo przechodź do górnych partii ciała. Na koniec zostaw stopy, dłonie i twarz, gdzie powinnaś nałożyć mniej kremu samoopalającego.

jak nakładać samoopalacz?

5.

Zabieg smarowania twrazy samoopalaczem rozpocznij od nosa i kolistymi ruchami powoli przechodź na policzki, brodę oraz czoło.

6.

Po zabiegu umyj dokładnie ręce lub wytrzyj je mokrą chusteczką, tak aby nie zostały na nich zacieki lub plamy.

7.

Rytuał nakładania kremu samoopalającego najlepiej wykonuj wieczorem, po to żeby nie brudzić ubrań.

8.

Przez kilka dni od nałożenia samoopalacza postaraj się unikać szorstkich ręczników. Po kąpielach delikatnie osuszaj ciało ręcznikiem.

Podpowiadamy jak się pozbyć cellulitu domowymi sposobami!

Wejdź na nasz profil FB zostań fanem magazynu 5 ALEJA

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on Twitter